FOMA – virtualus archyvas

Projekto „Forgotten Masterpieces: Capacity Building and Knowledge Exchange in Architecture through Digitisation”, „FOMA“ (lt. Užmiršti šedevrai: gebėjimų stiprinimas ir keitimasis žiniomis apie architektūrą ir skaitmeninimą) tikslas – kurti inovatyvų požiūrį į dalijimąsi žiniomis apie architektūrą, naudojant skaitmenines priemones. Projekto metu siekiama sukurti virtualų ir visiems prieinamą architektūros archyvą, kuriame dokumentuojamas XXa. miesto pastatų palikimas. Taip kviečiame atsigręžti ir išryškinti Europos moderniosios architektūros svarbą šiandieninei urbanistinei aplinkai.

Skaitmeninimo čempionai

Vienas iš projekto tikslų – suburti Europos architektūros tyrimų „skaitmeninimo čempionus“. Atrinkti atviru kvietimu „skaitmeninimo čempionai“ dalijasi žiniomis apie architektūros ir paveldo tyrimus bei prisideda prie jų skaitmenizavimo. Informacija kaupiama ne tik teorinėmis žiniomis apie pastato struktūrą, tačiau ir įvairiomis iliustracijomis – architektūriniais brėžiniais, istorinėmis ir dabartinėmis pastato nuotraukomis, papildoma ir unikalia statinio istorija.

Atrinktos bendradarbiaujančios organizacijos ir „skaitmeninimo čempionai“ projekto metu įgis žinių apie skaitmenines strategijas ir taps skaitmeninių transformacijų architektūroje „ambasadoriais“.

Kauno ,,skaitmeninimo čempionai” – Evaldas Vilkončius ir Huriye Armağan Doğan, naudodamiesi archyvais ir atlikdami naujus tyrinėjimus, viso projekto metu kurs modernistinio miesto paveikslą. Sąraše – net 300 pastatų, esančių Kauno mieste ir rajone. Atrinkti pastatai atspindi Kauno XX a. architektūros įvairovę – privatūs gyvenamieji namai-vilos, administraciniai pastatai, tarpukario daugiabučiai, daugiafunkciniai objektai miesto širdyje ir užmiestyje. Visa ,,skaitmeninimo čempionų” sukaupta informacija bus keliama į virtualų ir atvirą architektūros archyvą – FOMA puslapyje, kuriame prie modernistinių pastatų duomenų kaupimo prisidėti galės ir kiti profesionalai bei entuziastai.

Projekto partneriai:

Architectuul, Vokietija
Contineo 2020, Šiaurės Makedonija
DOCOMOMO GER, Vokietija
KAUNAS 2022, Lietuva

Daugiau informacijos: