profesionalams

Diskusijos

Kiekviena karta iš naujo apmąsto ir naujai priima savo paveldą. Šiandienos paveldo verčių nustatymas nebeįsivaizduojamas be visuomenės ir paveldo bendruomenės įsitraukimo. Ypač XX a. architektūros atveju, kurios palikimas yra glaudžiai susijęs su erdvėmis, kuriose mes dažnu atveju gyvename, dirbame, kuriame ir leidžiame savo laisvalaikį. Norėdami atsakingai pritaikyti savo poreikiams tai ką unikalaus sukūrė kiti, bendradarbiaudami ir diskutuodami su visomis suinteresuotomis grupėmis mes galime suderinti paveldo išsaugojimą su visuomenės poreikiais, kad paveldas netaptų draudimu, bet privilegija ir gyvenimo kokybę keliančiu veiksniu.

Archyvas:

2018-ųjų metų pradžioje prisidėdama prie valstybės šimtmečio įprasminimo ir Europos paveldo metų programos, startavo oficiali projekto „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ architektūros ir paveldo programa „Modernizmas ateičiai“. Renginio metu pristatyta projekto idėja, vizija ir planai bei paveldo bendruomenę bursiančios veiklos.

„Kaunas pilnas kultūros“ apie programą: „Kaunas 2022“ skelbia apie platformos „Modernizmas ateičiai“ startą“.

Pristatymo reportažas ir video įrašas

Renginio akimirkos. M. Plepio („Kaunas 2022“) nuotraukos, 2018 m.

 • vasaros mokyklos foto
  Date
  2019 lapkričio 14
  Tarptautinės vasaros mokyklos – tai eksperimentinės paveldo laboratorijos, kuriose nagrinėjami ir rengiami pasirinktų atvejo studijų galimi ateities scenarijai.
 • Date
  2019 lapkričio 14
  Konferencijų tikslas – skatinti diskusiją, kūrybingą bei konstruktyvų dialogą tarp įvairių sričių ir specialistų, pristatant skirtingas atvejo studijas.
 • Date
  2019 lapkričio 14
  Modernizmo miestų forumų tikslas – telkti modernizmo miestų tinklą ir vystyti bendradarbiavimą sprendžiant aktualius modernizmo paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo klausimus.
 • Date
  2019 lapkričio 14
  Telkdami paveldo bendruomenę ir specialistus, atvirų diskusijų pagalba mes galime suderinti paveldo išsaugojimą su kintančiais visuomenės ir gyvenimo kokybės poreikiais.
 • Date
  2019 lapkričio 14
  Pavyzdinės ir viešos restauracijos dirbtuvės sudaro retą galimybę įtraukiant vietos paveldo bendruomenę ne tik pamatyti, bet ir sužinoti, kaip praktiškai rūpintis paveldu.