MoFu kūrėjai

„MoFu 360/365“ kūrėjai:

josef ir karolina profilio nuotrauka

Josef Řehák ir Karolina Strnadová

  Kūrėjų profilis

  Josef studijuoja Mendelio universitete, Brno, Baldų gamybos procesų doktorantūros studijų programoje. Jo darbas susijęs su produktų dizaino ir interjero planavimu bei realizavimu. Pastaraisiais metais Josef prisideda prie Brno dizaino dienų festivalio ir profesoriaus „Jindřich Halabala Award“ konkurso organizavimo. Padirbėjęs architektūros studijoje „Kogaa“, šiuo metu jis steigia savo interjero dizaino studiją. Josef domisi dizainu, architektūra ir muzika.

  Karolina studijuoja antrosios pakopos  20 amžiaus čekų literatūros studijų programoje Brno Masaryk universiteto Čekų literatūros katedroje. Jos tyrimo objektas – Čekijos pokario siurrealizmas interdisciplininėje perspektyvoje. Ji taip pat studijuoja kultūros vadybos magistrantūroje, domisi 20 amžiaus 7 dešimtmečio Čekijos kultūriniu gyvenimu. Jos pomėgiai: kultūriniai renginiai, literatūra ir muzika.

  Interpretuojami objektai

  Privatūs namai Brno mieste, Čekija

  Apie projektą „Modernizmas jau buvo“

  „Modernizmas jau buvo“ – tai projektas, kuriuo siekiama plačiają visuomenę supažindinti su modernistiniais Brno pastatais. Viena iš tikslinių projekto grupių – pasirinktų namų gyventojai. Jiems buvo išsiųstas laiškas, kuriame tariama įmonė išreiškė norą pirkti pastatą, pabrėždama jo išskirtinius bruožus ir istorinę vertę. Už namą siūlomais pinigais siekta atkreipti gyventojų dėmesį, pažadinti susidomėjimą modernizmo palikimu.. Vėliau gyventojams buvo išsiųstas dar vienas laiškas, kuriame jie supažindinti  su projektu ir kviesta toliau bendradarbiauti. Pirmiausia, prašyta pasidalinti, ar / kodėl jiems patinka gyventi modernistiniame name. Gyventojų pasakojimai buvo skelbti socialiniuose tinkluose.

  Antroji projekto tikslinė grupė – visuomenė, kuri dalyvavo informacinėje kampanijoje, kai priešais pasirinktus pastatus Brno gatvėse buvo įrengti „knygų taškai“. Jais siekta patraukti praeivių dėmesį ir pakviesti dalyvauti projekto veiklose, taip pat trumpai supažindinti su projekto eiga ir konkrečiu pastatu. Visuomenės nariai buvo pakviesti specialioje knygoje parašyti savo pamąstymus apie modernistinius namus. Kiekviename iš „knygų taškų“ taip pat buvo paskelbta nuoroda į „Facebook“ grupę, kurioje pristatyti kiti modernistiniai Brno pastatai. Naudodami socialinius tinklus projekto autoriai pasiekė daugiau žmonių ir išplėtė besidominčiųjų ratą. Procesą vainikavo renginys, skirtas besidomintiems Brno modernistine architektūra. 

  Nors modernizmas jau buvo, bet šis palikimas vis dar čia ir jis gyvas. Tai įrodė Josef ir Karolina.

  Kūrybinio proceso nuotraukos iš kūrėjų asmeninio archyvo, 2021 m.

  Meninio projekto rezultatų pristatymas parodoje. Fotografijų autorė T. Janušaitė, 2022 m.