MoFu kūrėjai

„MoFu 360/365“ kūrėjai:

mofu kurejai_josef rehak karolina strnadova

Josef Řehák ir Karolina Strnadová

  Kūrėjų profilis

  Josef Řehák studijuoja Mendelio universitete, Brno, baldų gamybos procesų doktorantūros studijų programoje. Jo darbas susijęs su produktų dizaino ir interjero planavimu bei realizavimu. Josef taip pat prisideda prie Brno Design festivalio ir Professor Jindřich Halabala Award konkurso organizavimo. Anksčiau dirbęs architektūros studijoje Kogaa, dabar kūrėjas siekia įkurti savo interjero studiją. Josef domisi dizainu, architektūra ir muzika.

  Karolina Strnadová studijuoja antrosios pakopos kultūros valdymo studijų programoje Brno Masaryk universiteto Čekų literatūros katedroje. Jos tyrimo objektas – Čekijos pokario siurrealizmas intermedialinėje perspektyvoje. Karolina domisi XX a. 7-ajame dešimtmečio čekų literatūra ir kultūriniu gyvenimu. Jos pomėgiai: kultūriniai renginiai, literatūra ir muzika.

  Interpretuojami objektai

  Privatūs namai Brno mieste, Čekija

  Apie projektą

  „Modernizmas jau buvo“ – tai projektas, kuriuo siekiama plačiają visuomenę supažindinti su modernistiniais Brno pastatais. Viena iš tikslinių projekto grupių – pasirinktų namų gyventojai. Jiems bus išsiųstas laiškas, kuriame tariama įmonė išreikš norą pirkti pastatą, pabrėždama jo išskirtinius bruožus ir istorinę vertę. Už namą žadami pinigai atkreips gyventojų dėmesį, pažadins susidomėjimą namu, ir paskatins gilintis į modernizmą. Vėliau išsiųsime dar vieną laišką, kuriame jau pristatysime projektą ir pakviesime toliau bendradarbiauti – papasakoti apie savo kasdienybę gyvenant tokiame name. Projekto metu taip pat bus sukurta interneto svetainė, kurioje talpinsime abiejų laiškų turinį.

  Kita tikslinė grupė – visuomenė. Priešais pasirinktus modernistinius pastatus įrengsime „knygų taškus“ praeiviams: taip sieksime juos sudominti ir įtraukti į projektą, trumpai supažindindami su juo ir pačiu pastatu. Tuomet paprašysime aprašyti savo įspūdžius specialioje knygoje. Kiekviename iš „knygų taškų“ taip pat paskelbsime nuorodą į „Facebook“ grupę, kurioje pristatysime kitus modernistinius Brno pastatus. Naudodami socialinius tinklus galime pasiekti daugiau žmonių, plėsti besidominčių ratą. Projektą vainikuos renginys, kurio metu bus skaitomos viešos paskaitos apie modernistinę Brno architektūrą, bei leidinys su namo gyventojų ir praeivių atsiliepimais ir įspūdžiais.

  Modernizmas jau buvo. Bet jo palikimas vis dar čia – nepamirškime to!

  Kūrėjų asmeninio archyvo nuotraukos.