Interpretacijos

„MoFu 360/365“

Iš visų kampų ir kasdien aptarinėjamas Kauno modernizmas nenustoja stebinti. Vis daugiau akių pritraukianti miesto modernistinė architektūra plečia savo gerbėjų ratą užsienyje ir Lietuvoje, tiek tarp menininkų, tiek tarp politikų. Abejonių lieka vis mažiau: tai – Kauno pasididžiavimas ir naujos kartos kūrėjų įkvėpimas. Ar dar liko kas nepastebėta? Taip, mūsų tarpukario paveldas gausus dar daugeliu neiššifruotų galimybių, o jo pasakojimas turi giminingą tiltą su kitų – nuo rytinės, centrinės iki vakarų – Europos miestų istorijomis.

Platesnė informacija apie projektą:

2020 metais šią sandūrą ištyrinėti leis Europos sąjungos programa „Kūrybiška Europa 2014–2020“. Du metus truksiančiame projekte dalyviai iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ (Lietuva), „Lvovo kultūros srategijos institutas“ (Ukraina), tarpdisciplininio menų centro Brno „Vaizard, z.ú.“ (Čekija), regioninės plėtros asociacijos Kortrijko regione ir tarpvyriausybinės paveldo organizacijos Intercommunale Leiedal“ (Belgija), kvies menininkus, kartu su vietos tyrėjais ir paveldo bendruomene, sukurti 14 meninių projektų modernistiniuose pastatuose. 

 

mofu projektas

 

Šie 14 unikalių projektų stiprins Europos modernizmo paveldo pasakojimą bei sieks atspindėti dabartinę jo reikšmę globaliai visuomenei.  Galutinis projekto rezultatas bus pristatytas parodoje Kaune, Europos kultūros sostinės 2022 atidarymo savaitgalį. Jo metu taip pat bus galima susipažinti su parodoje dalyvausiančių meninių projektų bei visą kūrybinį procesą iliustruojančiu ir reprezentuojančiu leidiniu.

Informacija apie projektą bus pildoma.

Projekto dalyviai:

  • modernizmas ateiciai_logo
  • industra_logo
  • cultural strategy institute lviv_logo
  • leiedal_logo