FILMO PERŽIŪRA | Film preview: „Barbicania“

Please, scroll down for English

„BARBICANIA“ – tai pilnametražis video dienoraštis, kuriame vaizduojami mėnesį fiksuoti gyvenimo ypatumai brutualistinės Londono ikonos viduje – Barbican kvartale. Nuo 39-ojo daugiabučio aukšto iki vieno svarbiausių Europos menų centro užkulisių – gyventojai ir atsitiktiniai praeiviai atveria duris į savo gyvenimus. Tarptautinio pripažinimo sulaukę filmo režisieriai Ila Bêka ir Louise Lemoine kuria itin asmenišką ir žmogišką komplekso portretą bei kelia klausimus apie modernistinės utopijos gyvavimą šiuolaikinės architektūros kontekste. Originali ir sumani kinematografinė kalba, iš esmės pakeitusi požiūrį į architektūros vaizdavimą kine (Icon Design).

Modernistų bendruomenę telkianti Kaunas 2022 programa skatina atkreipti dėmesį į kasdienybės paveldą ir burti jo šeimininkus, puoselėtojus, specialistus ir populiarintojus. Mūsų tikslas – aktyvi paveldo bendruomenė, kaupianti ir besidalinanti žiniomis apie Kauno, Kauno rajono ir kitų Lietuvos bei Europos miestų modernizmo objektus, jų gyventojus ir įvykius. O taip pat įvairūs bendri projektai su vietos ir užsienio partneriais. Šis susitikimas – tai proga ne tik pasimatyti ir susipažinti, bet ir sužinoti apie artmiausias šių metų programos veiklas ir planus.
Burkimės ir kurkime kartu!

ENG
This full-length video diary documents a month in the life of London’s brutalist icon – the Barbican Centre and Estate. From the 39th floor of the apartment building to the backstage of one of the most important European art centers: the residents and accidental passerby’s open up about their lives.
Internationally acclaimed directors Ila Bêka and Louise Lemoine create an extremely personal and human portrait of the Estate and raise the questions about the survival of the modern utopia within the context of contemporary architecture. Original and smart cinematographic language that substantially changed the approach of portraying architecture in films. (Icon Design)

The programme of Kaunas 2022 – the European Capital of Culture Modernizmas ateičiai, brings together the modernist community and encourages attention to the heritage of everyday life. Our goal is an active heritage community that collects and shares knowledge about the objects of modernism in Kaunas, Kaunas District and other Lithuanian and European cities, their inhabitants and events. There are also various joint projects with local and foreign partners. This meeting is an opportunity not only to meet and get acquainted, but also to learn about the closest activities and plans for this year’s program.
Let’s go and create together!

#modernizmasateičiai #modernismforthefuture #paveldobendruomenė #heritagecommunity

2020/01/30
18:00 — 20:00 (2h)

„Kaunas 2022“ biuras

„Kaunas 2022“

Facebook event