Tarptautinė vasaros mokykla

1918–1940 m. Kaune vykusių procesų materialūs ženklai yra itin svarbi miesto architektūrinio charakterio dalis. Tačiau kultūros paveldas Kaune – tai ne tik svarbūs paminklai, pastatai ar interjerai, bet ir istorinės žinios, šiandien kuriamų reikšmių, emocijų bei čia ir dabar gyvenančių žmonių lūkesčių ateičiai visuma.

Pastaraisiais metais vykstantys spartūs miesto pokyčiai neaplenkia ir jo istorinio centro. Būtent čia susiduriama su didžiausiais iššūkiais – kaip kurti šiuolaikišką ir darnų miestą istoriniame modernizmo audinyje. Bandant pasiekti balansą tarp vietos charakterio išsaugojimo ir tvarios šiuolaikinio miesto raidos, ypač sunkus uždavinys tenka vertinant objektus, turinčius istorinę, architektūrinę vertę, bet, tuo pačiu, esančius kasdieninio mūsų gyvenimo dalimi. Šios problemos aktualizavimui ir galimiems sprendimo būdams atrasti projektas Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 inicijuoja vasaros mokyklą paveldosaugos ir architektūros studentams bei profesionalams.

Vykstančios dirbtuvės – tai eksperimentinio paveldo laboratorija, kurioje Kauno miesto aplinkoje bus siūlomi konceptualūs erdviniai sprendimai ir rezgami nauji socialiniai tinklai. Mokyklos dienotvarkė ir veikla bus dokumentuojama vaizdo reportažais. Parengti rezultatai ir sukurtas trumpas dokumentinis filmas bus pristatytas visuomenei, organizuojama atvira diskusija su miesto bendruomene. Ši mokykla – tai platesnio renginių ciklo, skirto 2018-iesiems – Europos kultūros paveldo metams – dalis.

Platesnė informacija: http://mokykla.modernizmasateiciai.lt/

2018/06/25 — 2018/06/29
00:00 — 00:00 (96h)

Kauno technologijos universitetas

Vasaros mokyklos video įrašai