Seminaras: Paveldo pastatų prieinamumo iššūkiai bei galimi sprendimo būdai

renginys seminaras

Seminaras: Paveldo pastatų prieinamumo iššūkiai bei galimi sprendimo būdai

Šių metų Europos paveldo dienų tema „Tvarus paveldas“ ne tik primena, bet ir skatina atsigręžti į daugialypį įsipareigojimą siekti geresnės visų žmonių gyvenimo kokybės. Paveldas jau ne kartą įrodė savo ilgaamžiškumą, laiko išbandytų technologijų ir medžiagų tvarumą bei taikymą. Tačiau nūdienos realijos skatina ne tik atsigręžti ir didžiuotis, bet ir aktualizuoti sąmoningumą gyvenamosios aplinkos atžvilgiu bei išryškinti ir spręsti egzistuojančias paveldo prieinamumo problemas.
Vienas iš numatomų ciklo renginių – seminaras, skirtas paveldo pastatų prieinamumo iššūkiams bei galimiems sprendimo būdams. Seminaro metu bus pristatomi gerieji pavyzdžiai, kalbama apie dilemas, susijusias su universalaus dizaino architektūroje paieškomis. Seminaro pabaigoje numatoma apibendrinamoji diskusija su auditorija. Seminaras organizuojamas bendradarbiaujant su „Impact Foundation“, seminarą ves Paulina Tota-Stawarczyk ir Martyna Bednarz iš Lenkijos:
Paulina yra architektė, dėstytoja ir mokslo darbuotoja. Daugiau nei 20 mokslinių publikacijų autorė, daugelio tarptautinių dizaino seminarų, tarptautinių ir nacionalinių mokslinių konferencijų dalyvė. Ji bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios siekia pritaikyti pastatus ir miesto viešąsias erdves visiems. Miesto ir architektūrinio prieinamumo srities specialistė. Konsultuoja, veda seminarus ir užsiėmimus, kuria miesto erdvių ir pastatų prieinamumo gaires. Varšuvos ir Vroclavo prieinamumo standartų autorė, pirmosios Lenkijos prieinamų paplūdimių sertifikavimo programos bendraautorė.
Martyna yra architektė, Krokuvos technologijos universiteto Architektūros fakulteto doktorantė. Ji nagrinėja erdvių socialinius ir prieinamumo aspektus bei jų projektavimą be fizinių ir mentalinių kliūčių. Dirbtuvių vaikams ir jaunimui erdvinio ugdymo srityje autorė ir vadovė. Martyna taip pat yra specialistė architektūrinio prieinamumo audito, konsultacijų ir architektūrinių projektų vertinimo srityje. Ji auditavo ir parengė ataskaitas Varšuvos ir Vroclavo rotušėms. Universalaus dizaino srities trenerė.
‼ Renginys vyks anglų kalba, tačiau su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.
‼ Registracijos į renginį nuoroda (vietų skaičius ribotas!): https://forms.gle/jtFPeGt16K3GnE4r5
Daugiau informacijos apie „Kaunas 2022“ renginius, skirtus Europos paveldo dienoms: https://bit.ly/3vd4MQm

Data

Rgs 15 2022
Pasibaigė!

Laikas

11:00 - 13:00

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56, Kaunas

Organizatorius

Kaunas 2022
Daugiau informacijos

Comments are closed.