Parodos „Interpretuotas Kauno modernizmas“ pristatymas

konferencija paroda

Parodos „Interpretuotas Kauno modernizmas“ pristatymas

„Modernizmo interpretavimas – dizainas ir vizualieji menai“ – tai metus trunkęs projektas, įgyvendintas Kaunas 2022 užsakymu kartu su Laura Serra ir Maxime Forest, organizacijos ir galerijos „Kolektiv Cité Radieuse“, įsikūrusios į UNESCO sąrašą įtrauktame Le Corbusier gyvenamajame daugiabutyje, Marselyje, įkūrėjais.
Šių disciplinų santykiui su XX amžiaus architektūra atsidavusi „Kolektiv“ komanda pakvietė keturis tarptautinius svečius iš Čekijos, Lenkijos ir Ukrainos pasidalinti įkvepiančia modernizmo architektūros interpretavimo praktika su Lietuvos architektais, dizaineriais ir menininkais. Atviro kvietimo būdu atrinkti dalyviai buvo skatinami praplėsti savo žinias ir praktikas 2021 m. spalį vykusios kolektyvinės rezidencijos metu. Remiantis interaktyviu dizaino dirbtuvių procesu dalyviai kūrė savas, autentiškas Kauno tarpukario ir pokario modernizmo architektūros interpretacijas – nuo tekstilės dizaino iki grafikos darbų, (video)instaliacijų ar baldų.
2022 m. rugsėjo 21 d. startuosianti paroda atspindi ir žingsnis po žingsnio vykdytą procesą, ir projekte priimtą daugiadisciplininį požiūrį. Teigiama, kad norint interpretuoti ir išsaugoti modernizmo paveldą bei pritarti sudėtingai, dažnai ginčytinai istorijai, kuria jis grindžiamas, reikia bendrauti su bendruomenėmis, stiprinti lokalumo ir priklausymo jausmą, nagrinėjant tokias šiuolaikines problemas kaip tvarumas ar prieštaringi prisiminimai.
Kuratoriai: LAURA SERRA ir MAXIME FOREST
***
Šis renginys yra didesnės programos, skirtos tarptautinei konferencijai „MODERNIZMAS ATEIČIAI. INTERPRETACIJOS“ dalis. Ją rugsėjo 21-22 dienomis organizuoja „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“.

Data

Rgs 21 2022
Pasibaigė!

Laikas

16:00 - 17:00

Vieta

Iljinų namas, K. Donelaičio g. 19, Kaunas
Iljinų namas, K. Donelaičio g. 19, Kaunas

Organizatorius

Kaunas 2022
Daugiau informacijos

Comments are closed.