Paroda: Laisvės alėja – kūrybinis architektūros dokumentavimas naudojant dirbtinį intelektą

armagan paroda

Paroda: Laisvės alėja – kūrybinis architektūros dokumentavimas naudojant dirbtinį intelektą

Dirbtinio intelekto sukurtas skaitmeninis menas yra viena labiausiai populiarėjančių meno formų šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje. Šioje parodoje demonstruojamas menas, sukurtas naudojant Deep Dream Generator programą. Deep Dream Generator – tai įrankių rinkinys, leidžiantis tyrinėti keletą dirbtinio intelekto algoritmų. Techniką, kuri naudojama šioje programoje, mokslininkai pirmą kartą įdiegė siekdami apmokyti dirbtinį intelektą generuodami vizualinį turinį giliojo mašininio mokymosi procese. Buvo bandoma sujungti vaizdus ir įvairius modelius, siekiant suprasti, kaip dirbtinis intelektas suvokia turinį, ir ištirti giliojo neuronų tinklo įžvalgas.
Rengiant šią parodą, 15 Kauno Laisvės alėjos pastatų fasadai buvo išmatuoti skaitmeninėmis priemonėmis ir nupiešti vektorine programa. Menininkės, ant brėžinių piešdamos ranka, pridėjo įvairių elementų, tokių kaip paukščiai, katės, medžiai, lapai ir kt. Vėliau parengti piešiniai buvo apdorojami Deep Dream Generator įrankiais, siekiant kūrybiškai dokumentuoti architektūros objektus.
Apie autores:
Huriye Armağan Doğan yra mokslininkė-tyrėja ir architektė, dirbanti kultūros paveldo apsaugos srityje. Prieš pradėdama savo mokslinę karjerą, ji dirbo architekte Turkijoje įvairiuose restauravimo projektuose. Tai leido autorei puikiai įsisavinti ryšius tarp tyrimų ir praktikos.
Indrė Gražulevičiūtė-Vileniškė yra mokslininkė-tyrėja dirbanti architektūros ir kraštovaizdžio tyrimų srityse bei menininkė, kurianti vaizduojamąjį meną ir dirbanti įvairiomis tradicinėmis ir skaitmeninėmis technikomis.

Data

Rgs 16 2022 - Spa 17 2022
Pasibaigė!

Laikas

All Day

Vieta

Caffeine
Vilniaus g. 3, Kaunas

Organizatorius

Modernizmas ateičiai

Comments are closed.