Paroda „Interpretuotas Kauno modernizmas“

kolektiv paroda

Paroda „Interpretuotas Kauno modernizmas“

Modernizmas per dizainą ir vizualiuosius menus – tai metus trukęs projektas, kurį Kaunas 2022 užsakymo atliko kuratoriai Laura Serra ir Maxime’as Forest’as, kuratorių kolektyvo ir galerijos „Kolektiv Cité Radieuse“ įkūrėjai, įsikūrę į UNESCO sąrašą įtrauktame Le Corbusier gyvenamajame name Marselyje. Dizaino ir vizualiųjų menų disciplinų santykiui su XX a. architektūra skirtas projektas pakvietė keturis tarptautinius svečius iš Čekijos, Lenkijos ir Ukrainos, kurie su Lietuvos architektais, dizaineriais ir menininkais dalijosi įkvepiančia modernizmo interpretavimo praktika. Atviro kvietimo būdu atrinkti dalyviai buvo skatinami plėsti ir išbandyti naujas praktikas kolektyvinės rezidencijos metu, vykusios 2021 m. spalį Iljinų name Kaune.
Remdamiesi interaktyviu procesu, kuris prasidėjo nuo rezidencijos metu vykusių bendrų dirbtuvių, dalyviai kūrė savitas, autentiškas Kauno tarpukario ir pokario modernizmo interpretacijas. Nuo tekstilės dizaino iki grafikos darbų, (video)instaliacijų ir baldų. 2022 m. rugsėjo 21 d. atidaroma paroda atspindi tiek etapais vykstantį procesą, tiek ir tarpdisciplininę projekto poziciją. Parodos tikslas – parodyti, kad interpretuojant ir saugant modernizmo paveldą bei pritariant sudėtingai, dažnai prieštaringai istorijai, kuria jis remiasi, reikia bendradarbiauti su bendruomenėmis, stiprinti vietos ir priklausomybės jausmą, kartu nagrinėjant šiuolaikinius klausimus, tokius kaip tvarumas ar prieštaringi prisiminimai.
 
Paroda atvira lankytojams nuo rugsėjo 24 d. ir veiks iki spalio 20 d.
Lankymo laikas:
Antradienį ir ketvirtadienį: 17:00–18:00 val.
Šeštadieniais: 12:00–13:00 val.
Parodos kuratorė Laura Serra
Parodą galima aplankyti savarankiškai arba užsisakius ekskursiją, kurios metu pristatomas ir Iljinų namas ir jame įsikūrusi studija „Blank Page“.
 
REGISTRACIJA EKSKURSIJAI: https://forms.gle/8P1rAjuMP5Bmu1sC7
 
Ekskursija: „Kaip tarpukario modernizmo perlas – A. Iljinienės namas „gyvena“ šiandien?“
Kviečiame pažvelgti į istorinį Kauną iš vidaus, per akį, kurią Jums K. Donelaičio gatvėje kasdien merkia restauruotas tarpukario modernizmo perliukas – A. Iljinienės namas. Turėsite unikalią galimybę žvilgtelti į tų laikų gyvenimą, namų interjerą ir kultūrą. Pamatyti, kaip atkurta aplinka įkvepia šiandieninius namo „gyventojus“ kūrybai ir naujo dizaino paieškoms. Kruopščiai restauruotas namas, su meile atkurtos vidaus erdvės, restauruotos, atnaujintos interjero detalės, skoningai parinkti to laikotarpio baldai leidžia ekskursijos metu pajusti tarpukario laikų dvasią, suvokti tuometinį modernizmo stiliaus novatoriškumą. Šis namas ir jo interjeras buvo lyg gaivus, iš Europos šalių žengiantis, architektūros madų gūsis laikinojoje sostinėje, iliustruojantis europinio modernizmo istoriją. Šiandien jis mums dar kartą parodo, kokia turtinga lietuviška kultūra ir skatina kurti ateičiai.
Ateik. Pamatyk. Išgirsk. Pajausk.

Data

Rgs 24 2022 - Spa 20 2022
Pasibaigė!

Laikas

All Day

Vieta

Iljinų namas, K. Donelaičio g. 19, Kaunas
Iljinų namas, K. Donelaičio g. 19, Kaunas

Organizatorius

Kolektiv 313

Comments are closed.