Filmo „Klostės/Folds“ premjera

konferencija filmas

Filmo „Klostės/Folds“ premjera

Režisierės Aideen Barry filmas „Klostės“, pristatantis Kauno modernizmo architektūrą, žymi Europos kultūrinės sostinės metus ir pradeda savo premjerą Lietuvoje. Kauniečiai ir miesto svečiai pirmą kartą turės galimybę išvysti šį filmą.
„Klostės“ sukurtos labai neįprastu būdu. Aideen Berry kūrybinis procesas remiasi bendruomenės į(si)traukimu: siužetas sukurtas pagal kauniečių papasakotas istorijas, o patys kauniečiai pasirodo kaip filmo veikėjai. Siurrealistiškos „Klostės“ sujungia miesto paveldą, istoriją ir jo žmonių tikrus ir įsivaizduojamus pasakojimus. Architektūrinio filmo pavadinimas yra pasikartojančių tarpukario architektūros elementų ir paties kūrybinio proceso metafora – siužetas tarsi išlankstytas iš tūkstančio nuotraukų. Istorijos lankstosi tarp istorijų, pastatai tarp pastatų. Žiūrovai, kartu su veikėjais, gauna galimybę žvilgtelėti į pastatų interjerus, pasigrožėti charakteringais apvaliais Kauno langais ir elegantiškomis laiptinių durimis, bei paspoksoti į lubas, tarsi patys būtų prigulę ant kilimo su tarp pirštų smilkstančiu cigaru.
Filmo peržiūros metu, kino centro „Romuva“ foje erdvėje taip pat bus galima apžiūrėti patyriminę instaliaciją „Klostės“ ir parodą, pristatančią filmo kūrimo procesą.
REGISTRACIJA: https://bit.ly/3OjEIth
Filmo režisierė AIDEEN BARRY Kinematografas MIKAS ZABULIONIS Muzikos kompozitoriai: ARŪNAS PERIOKAS, PATRIS ŽIDELEVIČIUS, IEVA RAUBYTĖ
Montažo režisierė ALEKS RYDZKOWSKA Garso efektų menininkė DOMINYKA ADOMAITYTĖ
Vizualieji efektai: ALEKSANDRAS POLEVOJUS, SIMONAS KORSAKAS, QI QIAN
Produkcija: KAUNAS 2022 / MODERNIZMAS ATEIČIAI
Daugiau apie filmą: https://www.klostes.com
Parodos autoriai: AIDEEN BARRY, architektas POVILAS VINCENTAS JANKŪNAS, technikas MINDAUGAS BARNATAVIČIUS.
***
Šis renginys yra didesnės programos, skirtos tarptautinei konferencijai „MODERNIZMAS ATEIČIAI. INTERPRETACIJOS“ dalis. Ją rugsėjo 21-22 dienomis organizuoja „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“.

Data

Rgs 21 2022
Pasibaigė!

Laikas

19:00 - 20:30

Vieta

Kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas
Kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas

Organizatorius

Kaunas 2022
Daugiau informacijos

Comments are closed.