Ekskursija parodoje „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“ ir knygos pristatymas

konferencija paroda ir knygos pristatymas

Ekskursija parodoje „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“ ir knygos pristatymas

Arnas Funkas (Arno Funk) – vienas įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Kauno architektų. Apie jo gyvenimą išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti pastatai pasakoja istorijas apie to meto Lietuvą, Kauną, jo vyksmą, gyventojus ir kasdienybę. Arno Funko architektūrai būdingas unikalus elegancijos ir funkcionalumo derinys. Jo projektuoti namai pasižymi geromis manieromis, patikimais fasadais, išpuoselėtais interjerais ir detalėmis. Pramoniniams pastatams jis suteikė elegancijos, o visuomeniniams objektams – orumo.
Paroda, skirta architekto kūrybai, eksponuojama jo 1932 metais projektuotame Adelės ir Pauliaus Galaunių name. Parodą sudaro keturios erdvės: Galaunių namas, interjero salonas, gyvenamųjų namų salė ir visuomeninių pastatų kabinetas. Per nuotraukas, archyvinę medžiagą, detales, projektus, užsakovų asmenybes ir išlikusią negausią biografinę medžiagą atskleidžiamas unikalus Arno Funko dėmesys kasdienės aplinkos grožiui ir funkcionalumui.
Renginio metu bus pristatoma knyga „ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba“.
Renginys vyks anglų k.
Kuratorė MARIJA DRĖMAITĖ
Daugiau apie parodą: https://bit.ly/3cuU8h1
***
Šis renginys yra didesnės programos, skirtos tarptautinei konferencijai „MODERNIZMAS ATEIČIAI. INTERPRETACIJOS“ dalis. Ją rugsėjo 21-22 dienomis organizuoja „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“.

Data

Rgs 21 2022
Pasibaigė!

Laikas

17:30 - 18:30

Vieta

Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2, Kaunas
Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2, Kaunas
Daugiau informacijos

Comments are closed.