Verslininko Jono Lapėno namas
Kęstučio g. 38 Gauti maršrutą
1932 m.
F. Vizbaras
Šiam gyvenamajam namui itin tinka įvairūs epitetai, išskiriantys jį iš kitų Kauno tarpukario pastatų. Tai ir stambiausias praėjusio laikmečio gyvenamasis namas, ir, neabejotinai, vienas moderniausių. Jis priklausė vyriausiajam bendrovės „Maistas“ – didžiausios maisto produktų perdirbimo įmonės, turėjusios ir mėsos produktų eksporto monopolį šalyje – direktoriui, Lietuvos Tautininkų Sąjungos nariui, milijonieriui Jonui Lapėnui.
Patyręs kaunietiškojo modernizmo architektūros gerbėjas čia nesunkiai atpažintų vieno žymiausių to meto architektų – F. Vizbaro – braižą, atsispindintį ir kituose jo kūriniuose: Centriniame pašte, „Pažangos“ rūmuose – tai įgilinta centrinė dalis, medžio drožinius primenanti apdaila langų apvaduose ir pastogėje, dekoratyvi stilistika.
Namas išsiskyrė prabanga, ją kuria kokybiškos apdailos medžiagos ir darbų kokybė. Name buvo įrengti net du liftai, tačiau iki mūsų dienų išliko tik vieno iš jų šachta. 1938–1939 m. pastate butus nuomavosi ir Lenkijos pasiuntinybė. Viduje išlikę daug autentiškų įrangos elementų, vertingas vestibiulio interjeras.
Išraiškingas pastatas savotiškai įsiamžino ir populiariojoje literatūroje – tai aprašyta veiksmo vieta garsiajame V. Sirijos Giros romane „Raudonmedžio rojus“:
„Linkolnas“ įvažiavo į didžiulių namų vartus Kęstučio gatvėje ir įsuko į kiemą. Tenai stovėjo nedidelis dviaukštis namukas su garažu pirmajame aukšte.
–Tas namas – mūsų,– Kazys parodė galvos mostu didelio namo masyvą. Tur būt, penki aukštai, tingėjau suskaičiuoti. Pagaliau koks man skirtumas?“

Vaidas Petrulis, Žilvinas Rinkšelis
Susiję maršrutai
Objekto turinio administratoriai
Šis objektas neturi priskirtų turinio administratorių.
Panašu, jog srautas tuščias.
Panašu, jog srautas tuščias.