Gydytojo Prano Gudavičiaus Namas
48, Gedimino gatvė Gauti maršrutą
1926
E. Frykas
Ankstyvuoju statybų laikotarpiu, reikšmingų ir judrių gatvių sankryžoje, išdygęs pastatas iki mūsų dienų išliko vienu puošniausių ir gražiausių gyvenamųjų namų Kaune. Namo statybų iniciatorius – Pranas Gudavičius – žinomas to meto gydytojas terapeutas, visuomenės veikėjas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius. Pirmajame pastato aukšte įsikūrė gydytojo priimamasis ir gyvenamosios patalpos. Likusiuose aukštuose laikytasi tokios pačios tvarkos – kiekviename aukšte suplanuota po du butus: mažesnieji (3 kambarių) skirti gyventojams, o didesnieji (4 kambarių) buvo nuomojami įvairioms įstaigoms. 4 deš. name veikė Kauno apskrities mokesčių inspekcija.
Pastato išorę puošiantys išraiškingi balkonai, geometrinių formų ornamentika, dekoratyviniai elementai, laiptinės langai ir laiptuotas bokštelis – būdingi art deco stilistikos bruožai. Puošybos elementų gausa ir dermė įkūnija prabangą, miestietišką gyvenseną ir estetiką. Tai vienas meniškiausių architekto E. Fryko sukurtų gyvenamųjų namų. 2017 m. pabaigoje, bendromis namo bendruomenės, miesto savivaldybės ir namo administratoriaus pastangomis bei sutarimu, baigti kultūros paveldo vertybės fasado tvarkymo darbai.

Žymūs namo gyventojai:
Latvijos karo atašė – Fricis Kocinšas;
Steigiamojo Seimo narys, Švietimo ministras ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius – Vincas Čepinskis.


Objekto turinio administratoriai
Sąmoningų, gyvenamosios aplinkos išskirtinumą bei unikalumą vertinančių, namo gyventojų dėka viename iš butų iki šiol išliko ne tik nepakitęs vidaus erdvių išplanavimas, bet ir gausybė autentiškų detalių. Tai išskirtinis liudijimas apie ano meto gyvenseną, interjero dekoravimo... Skaityti toliau
http://kprsi.lt/lt/specialistai/https://www.rako.cz/en/about-us/rako-130th-anniversary/rako-130th-birthday.html
Namo išorės brėžiniai ir vidaus išplanavimas. Šaltinis: Kultūros vertybių registras.
https://kvr.kpd.lt/#/static-heritage-detail/8E007960-BD04-48D3-86E6-5EE022630C76
Prof. Vincas Čepinskis gyveno bute nr. 3, antrame pastato aukšte.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, lietuvių fizikas, fizikos ir fizikinės chemijos pradininkas Lietuvoje, Steigiamojo seimo narys.

Informacija rasta: 1935 m. telefonų knygoje
Pastato statybos 1929 m.
Pranas Gudavičius

medicinos mokslų profesorius, gydytojas, verslininkas, politikas, įvairių organizacijų narys ir vadovas. Namo Gedimino g. 48 savininkas.

Savo kliniką ir butą įkūrė pirmąjame namo aukšte, o kitus aukštus nuomavo įvairiems asmenims ir įstaigoms.... Skaityti toliau
Kiti žinomi Gudavičiaus namo gyventojai:
1931 metais, kai gimė Aleksandras Štromas, jo tėvai Jurgis ir Eugenija Štromai su dukra Mara gyveno Gudavičiaus name, dideliame bute.
1941 metais, kai tapo Raudonojo Kryžiaus ligoninės direktoriumi, antrame aukšte gyveno karo gydytojas... Skaityti toliau
Apie interjero restauraciją ir autentiškas detales straipsnyje "Kalba-Kaunas"
http://kalba-kaunas.lt/tarpukario-architekturos-perlas-atvers-duris-visiems/
- 1935 m. Gedimino g. 48 bute nr. 5 buvo įsikūręs Latvijos Karo atašė - Fricis Kociņš (Fridrichs Kocinš, pagal Kauno tel. knygos duomenis, 1935 m.).

Fricis Kociņš buvo Latvijos Karo atašė Kaune nuo 1932 iki 1936 m.
1939 m. tapo Latvijos pasiuntinys Sovietų Sąjungoje,... Skaityti toliau
Apie klodus, slypinčius už istorinių Kauno butų sienų. 15min.lt nuotrauka.
https://www.15min.lt/kultura/naujiena/kaunas-2022/istorini-buta-isigije-verslininkai-po-septyniais-dazu-sluoksniais-slepiasi-kulturos-klodai-1102-878676