Buv. Vilkijos apylinkės teismas
18, Kauno gatvė Gauti maršrutą
XX a. 3-4 deš.
Kiek aukščiau, Kauno gatvės įkalnėje, ties posūkiu į Bažnyčios gatvę, į akis krenta didžiulis geltonas medinis gyvenamasis namas. 1920 m. jį pasistatė Jagminiškių dvarelio ūkvedys Jonas Grigas. „Prie Padauguvos kaimo buvusį Jagminiškių dvarelį valdęs dvarininkas Strumila skyrė ūkvedžiui lėšų namui Vilkijoje statyti – kad senatvėje būtų arčiau bažnyčios. Namas pastatytas didelis, erdvus, su aštuoniais dideliais kambariais, didžiule sale pirmajame aukšte ir dešimčia kambarių antrajame aukšte. Namo statyba kainavo apie 60 tūkst. tarpukario litų“, – sakė pusę šio namo valdantis Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas.

Iki šių dienų išliko autentiški namo langai su vidinėmis langinėmis, gaminti vietinio dailidės. „Tikslumas – begalinis: langai ir dabar lengvai atsidaro. Beje, iš pradžių namas buvo nudažytas ne geltonai, kaip dabar, o rudai su sodraus rugiagėlių mėlynumo apvadais ir baltais langų rėmais“, – prisiminė Z.Kalesinskas. Pirmasis namo aukštas buvo išnuomotas teismui. Viename jo gale įsikūrė teismo salė, raštinė, kitame gyveno teisėjas su žmona. Ši buvo gydytoja, tame pačiame name įsirengė kabinetą ligoniams priimti. Antrajame aukšte gyveno J.Grigo ir Petronėlės Grigienės vaikai – trys sūnus ir dukra.

Sovietmečiu pastatas nacionalizuotas. „Čia veikė ir Vilkijos vykdomojo komiteto teismas, ir poliklinika. Atkūrus nepriklausomybę, pastatas grąžintas Grigų vaikams. 1991 m. aš su savo pirmąja žmona Dalia, Genovaitės Grigaitės-Bartaševičienės dukra, čia įkūrėme aukštesniąją D. ir Z.Kalesinskų liaudies amatų mokyklą“, – pasakojo vienas jos įkūrėjų. Mokykla veikė iki 2007 m.

Aprašyme naudota dienraščio „Kauno diena“ medžiaga. Aut. Vaida Milkova „Vilkija – mažosios Lietuvos Alpės“, 2016-06-25.
Skaityti daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/vilkija-mazosios-lietuvos-alpes-756308
Objekto turinio administratoriai
Šis objektas neturi priskirtų turinio administratorių.
Panašu, jog srautas tuščias.
Panašu, jog srautas tuščias.