Naujienos
“Modernizmas ateičiai” platformos naujienos
Informacija gyventojams
Naudingi patarimai norintiems išsaugoti ir puoselėti modernizmo paveldą
Konferencijos
Skelbimai apie artėjančias modernizmo konferencijas

Apie projektą

Kaunas savyje talpina daugiau kaip 6000 tarpukario modernizmo dvasioje sukurtų pastatų, išlikusių iki mūsų dienų. Turėti tokį koncentruotą kiekį vienalaikių pastatų miesto erdvėje, persunktų pačių įvairiausių individualių istorijų ir reikšmių, yra didžiulė vertybė. Tai gyvas istorijos liudijimas apie miesto klestėjimo ir modernėjimo laikotarpį, kurį turime suvokti ne tik kaip architektūrines formas ir stilių, bet ir kaip visiškai naują gyvenimo filosofiją, keitusią nusistovėjusius kasdienybės, darbo ir laisvalaikio įpročius. O ir palietė šie procesai ne tik Kauną, jie sutapo su didžiuliais pokyčiais Europos ir pasaulio miestuose bei architektūroje. Tačiau daugybė šių pastatų vis dar yra prastos būklės, apleisti ar net tušti. Ką galime padaryti, kad tai pakeistume?

Paveldo interpretacijos ir edukacijos centras „Modernizmas ateičiai“ – tarptautinis modernizmo judėjimo centras – tai atvira susitikimų erdvė ir platforma, kurioje bendroms diskusijoms, idėjų dirbtuvėms, menui ir kultūrai susitinka įvairių sričių profesionalai, pastatų savininkai, paveldo bendruomenė ir kultūros iniciatyvų atstovai, drauge kuriantys modernistinio paveldo išsaugojimo, interpretacijos ir sklaidos strategiją. Mūsų tikslas – sužadinti atsakomybę mus supančiai aplinkai ir kurti emocinį ryšį su urbanistiniu peizažu ir kultūra, inicijuoti tarptautinius tyrimus bei sugrąžinti Kauno modernizmą į europinį bei pasaulinį kontekstą.

Europos kultūros sostinės vardas Kaunui – tai laimėjimas, suteikiantis galingą impulsą kurti modernistinio paveldo išsaugojimo sėkmės istoriją, kurioje paveldas pasitelkiamas kuriant šiuolaikišką dabartį. Unikalūs miesto pastatai, išsaugoję individualias istorijas ir reikšmes, kuria savitą miesto veidą ir dvasią, kuri gali tapti iškalbingu pasakojimu ne tik visai Europai, bet ir plačiai už jos ribų. Modernizmas ne tik buvo, bet vis dar tebėra reikšminga mūsų kasdienybės ir gyvenamosios aplinkos dalis. Kurkime ją kartu!

Komanda